Proovi tasuta Vinyasa jooga treeningut!

Kuigi jooga on muutumas järjest populaarsemaks, ei julge paljud inimesed siiski jooga tundi minna. Et saaksid kodust lahkumata proovida ja enda jaoks avastada jooga, pakub MOKAfit sulle tasuta algajate Vinyasa flow treeningut.

jooga tasuta treening

Mis on Vinyasa flow?

Sõna otseses mõttes võib Vinyasat määratleda kui liigutuste tahtlikku paigutamist (ja järjestamist) pühal viisil. 

Vinyasa tähendab liikumist koos hingamisega ühest asendist teisse. Ehk selles joogastiilis ei püsi sa ühes asendis pikkemalt kui 3-7 hingamist ja ei vaheta poose spontaantselt vaid liigud sujuvalt. Selliselt sulandudes tekib justkui joogalik tants. Vinyasa joogas on iga liigutus on ühendatud sisse ja välja hingamisega.

Vinyasa jooga eelised:

Treenib kerelihaseid ja parandab nende stabiilsust

Vinyasa aitab sul tugevdada kerelihaseid, aga ka stabiliseerida selgroogu, mis omakorda leevendab alaselja pingeid. Vinyasa jooga sisaldab erinevaid poose, mis kaasavad ja tugevdavad sinu süvalihaseid. Kasutuses on sinu enda keharaskus ning paraneb kerelihaste stabiilsus, jõud ja üldine keha tasakaal.

Parandab liikuvust

Hea liikumisulatuse ja õige liikuvuse säilitamine on võtmetegur vigastuste vähendamisel ja rühi parandamisel. Selleks on Vinyasasse lisatud päikesetervitused muud liikuvust suurendavad poosid. Kiirete liigutuste ja lihaseid tugevdavate harjutuste kombinatsioon annab võimaluse suurendada liikumisulatust, kasvatades samal ajal jõudu.

Hoiab sinu südame tervena

Vinyasa joogat peetakse kerge intensiivsusega aeroobseks kehaliseks tegevuseks. Regulaarne kardio treening on südame tervise parandamiseks ja säilitamiseks hädavajalik. Selja ülaosa painutamine suurendab samuti vereringet südames ja ümbritsevates lihastes ning kudedes.

Rahustab meeli ja vähendab stressi

Vinyasa praktika voolavad liigutused pole mitte ainult suurepäraseks treeninguks, vaid seda peetakse ka liikuvaks meditatsiooniks. Erinevate pooside sidumine ja läbimine nõuab keskendumist ja sügavat hingamist. See omakorda rahustab sinu meeli ja leevendab stressi. 

Näiteks 2014. aasta septembris ajakirjas International Journal of Yoga Therapy avaldatud väikeses uuringus mõõtsid teadlased 20 üliõpilase stressitaset ning nende positiivseid ja negatiivseid tundeid enne ja pärast kaheksanädalast Vinyasa praktiseerimist kaks korda nädalas. Kaheksa nädala lõpuks õpilaste positiivsed tunded suurenesid ja negatiivsed tunded vähenesid 

Kui sul on ärevus, mured, läbipõlemine või muud stressiga seotud probleemid, võib see treening olla just sinule ideaalselt sobiv.

Parandab tuju

Kuigi enamik inimesi arvab, et jooga on vaid tegevus, mis aitab hoida keha vormis ja parandada painduvust, võib see aidata ka sinu emotsioone reguleerida. Vinyasa on suurepärane võimalus lõõgastuda, keskenduda antud hetkele ja saada oma probleemidele lahendusi. Teadliku hingamise ja kontsentreeritud liikumise abil saad oma emotsionaalsest pagasist lahti lasta, lahti lasta negatiivsetest tunnetest ja parandada kiiresti oma meeleolu. Jooga õpetab ka keskenduma positiivsele ja nägema maailma ilusamates toonides.

Annab painduvust

Jooga on suurepärane viis painduvuse suurendamiseks ja liigeste jäikuse leevendamiseks. Kui oled istuva eluviisiga, võimaldab Vinyasa flow praktiseerimine sul enda lihaseid venitada ja tugevdada. Selle stiili soojendav mõju muudab lihased „pehmemaks“  ja venitustele vastuvõtlikumaks. 

Parandab und

Olenemata sellest, kas kannatad unetuse all või soovid lihtsalt kvaliteetsemat ja pikemat und, võib Vinyasa flow jooga aidata sul kiiremini uinuda ja kauem magada. Voolavad liigutused ja teadlik hingamistehnika tagavad parema une, leevendades pingeid sinu kehas ning vabastades mured sinu mõtetest.

Stabiliseerib ja reguleerib emotsioone

Joogapooside sooritamine aitab sul saavutada suuremat emotsionaalset stabiilsust, rahustades närvisüsteemi ning parandades heaolutunnet ja enese aktsepteerimist. 

Suurendab kopsumahtu

Üks olulisemaid jooga eeliseid, on tugevam hingamissüsteem. Vinyasa flow hingamisega sünkroniseeritud liikumine, seega on hingamine joogapraktika oluline komponent. Sügav hingamine täidab kopsud õhuga täielikult ja tugevdab diafragmat. Rutiinselt kopse treenides saad parandada oma kopsude tervist ja kopsumahtu, mis võib olla kasulik kopsuprobleemide, nagu astma või bronhiidi korral.

Suurendab energiataset

On teaduslikult tõestatud, et jooga võib otseselt parandada energiataset. Arvatakse, et jooga praktiseerimine vabastab endorfiine, suurendab aju verevoolu ning vähendab negatiivsete mõtete hulka.

Põletab kaloreid

Vinyasa jooga hoiab sind peaaegu pidevalt liikumas, mis aitab põletada rohkem kaloreid ja kiirendada ainevahetust. 

Suurendab keskendumist ja mälu

Paljud uuringud on näidanud, et jooga regulaarne harjutamine võib aidata parandada vaimset keskendumist. Vinyasa õpetab keskenduma oma hingamisele ja üleminekutele pooside vahel, millel on edasikanduv mõju ka teistesse eluvaldkondadesse. Kui suudad oma fookust valida, saad oma emotsioone paremini kontrollida, jääda rahulikuks ning olla elus produktiivsem.

Proovi Vinyasa joogat

Nagu välja toodud, siis Vinyasa jooga parandab energiataset, soodustades samal ajal lõõgastumist ja alandades stressitaset. Et saaksid sellele kinnitust, saad ise koos meie treener Anyaga läbi teha ühe Vinyasa flow treeningu. Pane selga mugavad riided, leia endale joogamatt või mõni muu alus ning ehk avastad, et just see treening sobib sulle kõige paremini.

play-sharp-fill

Kui oled treeningu läbinud ning soovid jätkata Vinyasa flow imelise maailma avastamist, saad MOKAfit Memnershipi liikmeks hakata SIIN.

Scroll to Top
Hide picture