Mida õhtuks süüa teha – tervislik ja lihtne õhtusöök perele

Tervislik õhtusöök ei ole raketiteadus

Õhtusöök on tihti keeruline toidukord. Kui muul ajal saad endale vabalt valitud toidu ise valmistada ning arvestada ainult enda soovidega, siis õhtusöök on enamasti perega ühine ja seetõttu tundub selle valimine ning valmistamine juba keerulisem. 

Tervele perele õhtusöögi planeerimine ei pea olema raketiteadus ning MOKAfit retseptikogust leiad lihtsaid retsepte, mis maitsevad kindlasti ka sinu pere pisematele.

Jagan sinuga kolme kiiret, lihtsat ja tervislikku retsepti, mida võiksid kindlasti proovida õhtusöögiks valmistada. Üheks nendest on lihtne vegan kõrvitsapasta, teiseks 100% taimne burger ning kolmandaks kodused veisehakkliha kotletid keedukartuli ja peediga.

Lihtne vegan kõrvitsapasta

Kõrvitsahooaeg on alanud ja lihtne vegan kõrvitsapasta on suurepärane viis, kuidas seda köögivilja tervisliku õhtusöögina ära kasutada.

Pasta valmistamine võtab aega 40 min. Selle õhtusöögi kaloraaž on  350kcal, sisaldades 59g süsivesikuid, 12,5g valku ja 4,5g rasvu.

Lihtne vegan burger

Burgerid on alati kogu pere lemmikud, kuid väikseks vahelduseks tavalisele lihaburgerile, proovi õhtusöögiks hoopis 100% taimset vegan burgerit, kus kotlet on valmistatud mustadest ubadest. Muidugi võib jääda ka klassika juurde ja teha pihv tavalise veisehakklihaga, kuid siis tuleb kaloraaž ka veidi suurem.

Lihtne vegan burger on maitsev õhtusöök, mis valmib kõigest 20 minutiga. Üks burger sisaldab 250kcal ning sealhulgas 42g süsivesikuid, 13g valku ja 9,2g rasvu.

Veisehakkliha kotletid keedukartuli ja peediga

Köögiviljadega õhtusöök võib pere pisemate seas tihti pahameelt valmistada. Hea nipp on võtta väike kavalus appi ja peita köögiviljad toidu sisse nii, et ka lapsed seda hea meelega sööksid. Veisehakkliha kotletid keedukartuli ja peediga on selleks nutikas ning lihtne õhtusöök.

Roog valmib kiirelt 20 minutiga ning tulemuseks on mõnus kodune ja tervislik toit, mille kaloraaž on 450kcal, sisadades 59g süsivesikuid, 27.3g valku ja 11.6g rasvu.

Muuda tervislik toitumine enda jaoks lihtsamaks

MOKAfit retseptikogust leiad lisaks nendele kolmele roale veel rohkelt lihtsaid ja maitsvaid tervisliku toitumise retsepte nii hommiku-, lõuna- kui ka õhtusöökideks. Uusi retsepte proovides  ja toidukordasid kombineerides avastad, et tervislik toitumine ei pea üldse olema aeganõudev ega keeruline. Oluline on toitumist planeerida ja teha seda targalt, mina olen sulle siin hea meelega toeks.

Anna kindlasti kommentaarides teada, kas proovisid ühte, kahte või isegi kõiki kolme soovitatud lihtsa õhtusöögi retsepti ja kuidas need maitsesid!

Scroll to Top
Hide picture